Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Moda Sayfası > Dekorasyon > Ekolojik ev nedir?
Ekolojik ev nedir?
22
Şub


?

 

Uzun zaman önce gündeme gelen Ekolojik ev resmen hayatımıza girdi. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Ekolojik ev oldukça dikkat çekerek farklı bir proje olmasına karşılık ön yargıyla değil ilgiyle karşılandı.

 

Uzun yıllar öncesine baktığımız zaman, hani; şu çocukluk yıllarımıza. Gaz lambası döneminden, çevreyle ilgili ev dönemine uzanan zaman içerisinde teknolojinin büyük bir hız ile geliştiğini görebiliriz. Yani, bir gün birileri çıkacak ve size artık fatura ödemeyeceksiniz. Kendi elektriğinizi, doğal gazınızı üreteceksiniz buda yetmeyecek komşuya dahi elektrik vereceksiniz ve buda yetmeyecek kullanmış olduğunuz sudan %70’e varan tasarruf elde edeceksiniz deseydi en başta biz gülerdik öyle değil mi? Ama teknolojinin bu kadar büyük bir hızla gelişmesinden dolayı bu tür projeleri hayatımızda sık sık göreceğiz anlamına geliyor.

 

Peki, Ekolojik ev tam olarak nedir?

 

Aslında çok basit, baştan sona özel tasarımlar gerektirmiyor. Sadece yaptırmış olduğunuz eviniz inşaat dönemindeyken Ekolojik sistem uygulaması ile destekleniyor. Ekolojik ev, kendi elektriğini üreten bir yapıya, sisteme sahiptir. Normal bir evin kullanacağı elektriği çok kolay bir şekilde üreten Ekolojik ev fazlasını bile üreterek elektrik dağıtımı yapma şansını bile sizlere sunuyor. Sadece elektrik ile sınırlı değil. Doğal gaz derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Ekolojik ev ile fatura ödemeyi unutun!

 

En güzel yanlarından birisi de bütün paranızın cebinizde kalıyor olmasıdır. Artık aylık elektrik faturası ne kadar geldi? Çok mu yaktık, az mı yaktık? Gibi dertlerinizden kurtulacaksınız. Bunun yanı sıra evinizde kullanmış olduğunuz suyunuzda da büyük bir tasarruf elde etmiş oluyorsunuz. Ekolojik ev su sisteminde yapılan uygulama ile siz musluğu açtığınızda akan su boşa gitmeyecek. Musluktan lavaboya akan suyu ayrı bir haznede biriktiren sistem bu suyu önce tuvaletinize, klozete veriyor. Oradan da dilerseniz bahçenize gönderebiliyorsunuz. Ve her yönlü tasarruf sağlamış oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Steelife Ekolojik Ev başlıklı makalemizde Ekolojik Ev, ve Ekolojik Ev nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar: ekolojik ev nedir,lavabodan akan suyun klozete aktarılması
Yorum yapın
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Yazı Hakkında 3 Yorum Yapılmış
Hakan
3 seneönce
yazdı

Ekolojik ev gerçekten teknolojinin çok ötesinde bir proje, hem kendi elektiriğinizi üreteceksiniz, yetmeyecek komşunuza dahi elektirik verme şansınız olacak. Bir diğer güzel yanı ise artık fatura derdiniz olmayacak. Gerçekten çok güzel ve faydalı bir proje umarım bu evler büyük şirketlerin gözetimi altında yapılmaya başlar..

ece yağmur
3 seneönce
yazdı

tamam çok güzelmiş de benim hiç işime yaramaz bu bilgiler ben ödev için araştırma yapıyorum da :(

    Pınar Yağmur
    3 sene önce
    yazdı

    Size ne tür bilgiler lazım, yardımcı olalım?

Çok Okunanlar
< Yandex.Metrica